Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Praktické informace

404

Užijte si tradiční festival k slavnostem jara naplno

Mapa areálu

VSTUP

Vstupenky zakoupíte na webu vstupenky.plzenskymajales.cz - pozor, minulý ročník byl vyprodaný:).

Pokud vám vstupenka nedorazila nebo ji nemůžete najít - použijte adresu pro znovuzaslání:

https://vstupenky.plzenskymajales.cz/znovu-odeslani-vstupenky

Pro vstup stačí ukázat QR kód v mobilu, nebo si ji samozřejmě můžete i vytisknout. Brány do areálu se nachází přímo z Univerzitní ulice (č. 11). 

Otevíráme v 11:00 a program začíná ve 12:00 po příchodu majálesového průvodu.

Doporučujeme přijít včas a s předstihem, z kraje dne se mohou tvořit fronty. Lineup je tradičně nabitý od začátku, protože se o většinu intepretů dělíme s Majálesem Brno (i když nevíme, kde to je:)), který má na trhu větší vliv. Zvolili jsme cestu mít pro vás zajímavá jména alespoň odpoledne, než vůbec. Předcházíme tak dotazům, proč kdy kdo kde hraje - bylo to letos náročné, ale jsme rádi, že jsme mohli zachovat pro vás obyklou kvalitu programu, většina interpretů přelétává letadlem:). 

Výměnou za vstupenku dostanete ID pásku, se kterou můžete odcházet a vracet se do areálu. Děti do 12 let potřebují odpovědný dospělý doprovod, poté mají vstup zdarma. Prodej ZTP/P probíhá pouze na místě, jen pozor, areál nemá bezbariérový přístup.

U vstupu bude k dispozici zpoplatněná ÚSCHOVNA.

DOPRAVA

Nejlepší cesta na Majáles vede tradičním průvodem z konečné tramvaje Bory s programem od 11:00! Průvod odchází 11:30, tedy lze je stihnout první párty tramvají.

Doporučeným způsobem dopravy na akci je posílená tramvaj (č. 4), vypravujeme navíc speciální párty spoj! 

V blízkosti univerzity naleznete také placená majálesová parkoviště, ale mají omezenou kapacitu. Po jejich naplnění je nutné využít standardní parkovací místa na Borech a dojít pěšky.

Party tramvajová linka s živou hudbou - TAM
Sady Pětatřicátníků - Bory

bude upřesněno
Sady Pětatřicátníků - Univerzita
bude upřesněno
Cestou na Majáles vás doprovodí performer a busker, nejslavnější mezi slavnými  Son of Wolves

Party tramvajová linka s živou hudbou - ZPĚT 
(odjezd ze zastávky Univerzita, speciální doprava do centra města U Práce)
bude upřesněno

Party tramvaj je pro účastníky Majálesu zdarma! (lístkem cestou tam je vstupenka, cestou zpět páska).

Majálesová autobusová linka
(odjezd přímo od festivalového areálu do zastávky U Práce)
Odjezd z točny busů proti východu z areálu.
bude upřesněno
Po 23:00 odjezdy dle naplněné kapacity autobusů
Autobusy označeny “MAJÁLESOVÁ LINKA”

INSTAGRAM

Klíčové informace a také soutěže od nás i od partnerů - PŘIDEJ SI PROFIL @plzenskymajalesofficial
Náš hashtag je #plzenskymajales

CATERING A VRATNÉ KELÍMKY

Na většině prodejních míst je přijímána hotovost i jsou k dispozici platební terminály, za vstupem naleznete bankomat.

V areálu bude dostatek pestrého nealko a alko sortimentu, stejně tak široká nabídka jídel. Těšte se na výběr piv Gambrinus, Pilsner Urquell a speciály z pivovarů Elektrárna či Proud doplněné o Birell pomelo & grep a Cider Frisco.

Prosíme, dejte si pozor na odpolední špičku kolem 18:00-20:00, kdy se snaží všichni návštěvníci v jednu chvíli dostat na večeři nebo na drink. Tam hrozí občasné fronty.

Vratné kelímky zálohované 50 Kč vybíráme zpět v pivních stanech a stáncích, kde probíhá prodej nápojů. Nemusíte se obávat, vracet je můžete v průběhu celého večera i po skončení programu.

SOCIÁLNÍ ZÁZEMÍ 

V areálu budou k dispozici mobilní záchody a pissory zdarma. Na obou stranách prostoru budete mít možnost využít i KERAMICKÉ TOALETY, které  budou servisované a zpoplatněné (30 Kč)

LINEUP - časy jsou orientační

stage krále majáles bude upřesněno

stage královny majáles bude upřesněno
 

Tradiční Majálesové svatby budou probíhat v čase 11:00 - 19:00. Nenechte si ujít jedinečnost majálesového svazku, který může tvrat maximálně jeden rok:) a můžete jej uzavřít s jakoukoliv bytostí:).

S ČÍM NEMOHU DO AREÁLU

  • psi, kočky a jakákoliv jiná zvířata
  • jakékoliv nezpečné látky, drogy, vodní dýmky
  • jakékoliv zbraně a ostatní nebezpečné předměty (vč. deštníků a židliček)
  • kola, skateboardy atd.
  • vlastní jídlo a pití (povoleny jsou samozřejmě malé svačiny, diabetici nebo specifické zdravotní situace mají plnou výjimu)
  • vlastní pití (povoleno je 0,5l nealka na osobu v plastové lahvi)

S čím mohu do areálu

  • fotoaparáty - amatérské i profesionální zrcadlovky, videokamery
  • děti do 12 let, pokud jsem jejich rodič nebo zodpovědný plnoletý doprovod a budu po celou dobu s nimi (v areálu není hlídání dětí ...)
  • bezpečnostní služba má právo kontrolovat vaše tašky / zavazadla, kočárky. Stejně tak obsah lahví, které můžete vnést do areálu vše pro bezpečný areál.
  • akce se odehrává částečně na trávě a částečně na motorkářské dráze, za sucha i za mokra prostředí generuje přirozené zašpinění - nedoporučujeme vám si vzít nejnovější nebo nejdražší oblečení a obuv

OSTATNÍ

Návštěvník bere vstupem na akci na vědomí, že se během dne pořizuje audio/video záznam, který poté interpreti i organizároři mohou použít pro propagaci akce bez dalšího výslovného souhlasu osob na záznamu zaznamenaných.

Ztráty a nálezy vystavujeme na profily cca 3 dny po skončení akce. Prosíme, trpělivě sledujte, pokud se vám něco ztratí.  

Užijte si tradiční festival k studentským slavnostem jara naplno nez zbytečných omamných látek či přemíry alkoholu. Pijte alkohol s mírou a naopak nezapomeňte na vodní pitný režim, ochranu před sluncem (čepice, brýle) a nebo před deštěm (pouze pláštěnky a kapuce) podle předpovědi. Ale věříme, že bude krásně!